Водата – тайнства и мистерии: ползата от светената вода

Водата – толкова позната и на пръв поглед разбираема. Водата е загадъчна и не докрай разгадана, затова ни привлича и омагьосва със съкровените си тайни
Водата крие в себе си нескончаем потенциал. Тя дарява живот и по майчински грижовно пречиства и лекува. Нейната нежност е безмерна, но и силата, която крие, е огромна…
Главното е просто да я обикнем. Да я обикнем като част от себе си, защото всички ние, в зависимост от възрастта, в 70 – 90 % се състоим от вода. Именно любовта и добротата се възприемат от водата с благодарност и ни се възвръщат стократно…
ВОДАТА ПОМНИ
Съществува удивителна хипотеза, според която водата притежава памет. Възприемайки всяко въздействие, водата запомня всичко, което се случва в околното пространство. Запечатвайки информацията и придобивайки чрез нея нови свойства, водата променя своята структура, ката при това химическият й състав си остава същият – Н20.
Структурата на водата представлява начинът, по който са организирани нейните молекули. Учените предполагат, че именно молекулите на водата, образуващи устойчиви фупи течни кристали, са своеобразни клетки на паметта, в които
СВЕТЕНАТА ВОДА Е УНИКАЛНА
Смята се, че най-силни способности за въздействие върху водата притежават човешките емоции – както положителните, така и отрицателните.
Любовта повишава енергетиката на водата, а агресията рязко я понижава. Освен това върху водната структура огромно положително влияние оказват и молитвите. Пример за това е водата, осветена в храм. Тя се смята за лечебна, отличава се с повишено съдържание на сребро и има огромни изчистващи възможности. Тя притежава силна устойчива структура и е способна да предара своите свойства. Ако само 10 мл светена вода се разредят в 60 литра обикновена, то цялата вода придобива свойствата на осветената.
В тази връзка, трябва да споменем известното поверие, че два пъти в годината в откритите водоеми водата придобива свойствата на осветена. Първата дата е нощта на Кръщение Господне – 5 срещу 6 януари, от 24.00 до 4.00 часа сутринта. Втората е на Еньовден – 23 срещу 24 юни, от 24.00 до 4.00 часа. Освен това обикновената чешмяна вода в определени промеждутъци от време (от 7.00 до 7.15, от 9.00 до 12.20, от 15.00 до 16.40, от 20.00 до 20.30, от 23.00 до 24.00 часа) е най-близка по състав до светената вода и затова е препоръчителна за употреба.