Мобилните телефони са най-вредни за децата
Медиците от френската асоциация „Здраве – околна среда“ смятат, че негативното въздействие на електромагнитната радиация на мобилните телефони е най-голямо при подрастващите
Мобилните телефони са вредни за децата, защото черепите им са по-тънки от тези на възрастните. Освен това имунната им система все още не е напълно изградена.
Предлагаме ви няколко полезни съвета, благодарение на които мобилните телефони няма да са толкова вредни за ползване
Вземи си хендсфри. Когато джиесемът не се допира до ухото, по-малко радиация прониква в главата ти.
Бъди търпелив. Дръж апарата далече от себе си, докато очакваш човека, когото търсиш, да вдигне.
Есемесите пестят пари и пазят здравето. Те са сравнително евтини, а и не те принуждават да слагаш апарата до главата си.
В джоба няма място за джиесем. Вместо да си облъчваш тялото, по-добре го сложи в раницата си.
Изключвай го нощем. Така ще съхраниш батерията му по-дълго и няма да се облъчваш.
Дръж го далече от себе си, докато пътуваш.
При дълъг преход с автобус, кола или влак джиесемът увеличава излъчването си. Причината е, че непрекъснато търси обхват, а за да го намери, вълните му преминават дори през метални конструкции като мостове и мантинели на магистрали.
Задавай въпроси. Служителите на всеки мобилен оператор са длъжни да те информират каква е специфичната абсорбция (SAR – Specific Absorption Rate) на апарата ти. Този показател разкрива нивото на неговата радиация. Колкото по-ниска е тя, толкова по-добре.
Стационарният телефон не е отживелица. Стига да е с жица, той не вреди на здравето. Внимавай обаче – безжичните са също толкова опасни, колкото мобилните, пише вестник „Всичко за семейството“.